Tlačové správy

Barbarstvo ducha IV.

Múzeum zločinov a obetí komunizmu, OZ Nenápadní hrdinovia, Fórum kresťanských inštitúcií a i. pripravujú IV. ročník seminára nielen pre učiteľov dejepisu s názvom BARBARSTVO DUCHA. Seminár sa uskutoční v dňoch 29.- 30. novembra 2013 v Španej Doline pri Banskej Bystrici. Bude venovaný predstaveniu nenápadných hrdinov i Sviečkovej manifestácii. Viac informácií: kosikovama@gmail.com, www.november89.eu.

Po stopách Vladimíra Jukla

Prvý máj plánujú aktivisti z OZ Nenápadní hrdinovia a jeho podporovatelia, osláviť netradičným spôsobom. Chcú putovať po stopách Vladimíra Jukla, ktorý bol významným bojovníkom za ľudské práva a demokraciu v Československu a je označovaný aj ako „generál“ tajnej cirkvi na Slovensku. Vybrali si netradičný spôsob. Po Bratislave budú putovať na bicykloch.

Múr nenápadných hrdinov

Dňa 25. marca 2013 o 10 hod. OZ Nenápadní hrdinovia pripravilo odhalenie Múru nenápadných hrdinov. Zároveň v tento deň bude v nemeckom Lipsku, vďaka spolupráci predsedu OZ so slovenským veľvyslanectvom v Nemecku uvedená výstava k Sviečkovej manifestácií. Múzeum zločinov a obetí komunizmu zároveň pripravilo aj výstavu určenú pre verejnosť na Slovensku. "Technické problémy nám znemožnili otvoriť priestor, v ktorom sme chceli výstavu inštalovať.